Trainings
Sanallaştırma
0 Training Set

Oracle Eğitimi

Günümüzde Oracle bir teknoloji şirketi olarak bilinse de göründüğünden çok daha fazlasıdır. Oracle adı altında veri tabanı, yazılım dilleri, IT altyapısı, veri ambarı ve sanallaştırma gibi birçok kelime ile karşılaşacaksınız. Profesyonel teknoloji dünyasında her alandan ilerleyen Oracle altyapısı birçok kişiye ihtiyacı olan teknolojiyi sunmaktadır. Sundukları her teknolojiyle beraber dünyada yeni bir fırsat Oracle sistemleri yetenekli yazılımcıların ve IT uzmanlarının yetişmesini de sağlıyor. Siz de piyasada ilerlemek ve yazılımcı olarak kariyerinizde yeni bir noktaya ulaşmak için Oracle çözümlerini keşfedebilirsiniz. Çeşitli teknolojileri öğrenerek teknoloji kariyerinizde yeni bir noktaya ulaşabilir, iş hayatınızda başarıya ulaşabilirsiniz. Bunu başarmak içinse Method TR Oracle eğitimlerini şimdi keşfedin.

Oracle Eğitim Amacı

Oracle dünyadaki en etkili ve büyük teknoloji şirketlerinden bir tanesidir. Sundukları teknolojiler ise dünyada en çok kullanılan teknolojiler arasındadır. Method TR Oracle dersleri Oracle teknolojilerinin ve çözümlerinin yaygınlaşması, doğru şekilde öğretilmesi ve piyasada yeni ve başarılı yazılımcıların ortaya çıkmasını hedefler. Kendini geliştirmek isteyen herkese açık bir kapı olarak birçok konu öğretmektedir. Yazılım ve teknoloji dünyasında ihtiyaç duyulan yazılımcıların ortaya çıkmasının yolu eğitimdir. Method TR işlevsel eğitimiyle beraber size ihtiyacınız olan eğitimi sağlar ve kariyerinizde başarılı olmanızı sağlar.

Oracle Eğitim Özeti

Method TR Online Oracle eğitiminde her kategoride her seviyeye uygun eğitimleri keşfedebilirsiniz. Yazılımla ve teknoloji dünyasına yeni adım atanlardan ya da uzun zamandır sektörde bulunan birisi olun, kendinize uygun eğitimi her türlü bulabilirsiniz. Online Oracle dersleri arasında veri tabanı, e-ticaret çözümleri, Java, IT altyapıları, bulut teknolojisi, JDE, Siebel, veri ambarı ve sanallaştırma gibi birçok eğitim kategorisi bulunmaktadır. Her bir kategoride yeni başlayanlardan ileri düzeye kadar eğitimleri keşfedebilirsiniz.

Oracle Eğitimi Hedef Kitlesi

Oracle eğitimi yazılıma yeni başlayan veya kendini geliştirmek isteyen her yazılımcıya yöneliktir. Teknoloji alanında ilerlemek için öğrenebileceğiniz birçok konu bulunmaktadır. Nerdeyse her alanda bulunan Oracle teknolojik çözümleri de buna dahildir. Herhangi bir teknolojiye ilginiz varsa Oracle eğitimleri içerisinden giriş seviyeden başlayarak uzmanlığa kadar yükselebilirsiniz. Eğitimlerimiz kendini geliştirmek isteyen herkes için uygundur. Oracle Eğitiminde Kullanılan Yazılımlar Oracle eğitimlerinde birçok farklı eğitim seti bulunmaktadır. Her bir eğitim seti için gereken programlar farklılık gösterebilir.

Oracle Eğitimi Kazanımları

Oracle eğitimi sırasında birçok farklı alana dair teknolojileri öğrenirsiniz. Aynı anda birçok Oracle eğitimi de alabilirsiniz. Alacağınız her bir eğitim size yeni bir tecrübe kazandıracaktır. Method TR Oracle eğitimlerini tamamlayarak profesyonel düzeyde çalışan bir yazılımcı ya da IT uzmanı olabilirsiniz. Uzman seviyesine erişmek için tek yapmanız gereken eğitimlerimizden faydalanmaktır.

Oracle Eğitimi Sertifikaları Ne İşe Yarar?

Oracle eğitimlerinin kişilere kazandırdığı tecrübe ve kariyer olanakları oldukça etkili ve geniştir. Bu etkileri görmenin en işlevsel yolu ise sertifikalardır. Sertifikalar birçok açıdan insanlara yardımcı olmaktadır. Başarılarınızı, aldığınız eğitimleri ve tecrübenizi öne çıkarmak istiyorsanız Oracle eğitim sertifikası kullanabilirsiniz. Oracle eğitimine dair alacağınız sertifikalar sizin eğitim aldığınızın ve başarıyla kursu tamamlayacak kadar çalışkan olduğunuzun kanıtı niteliğindedir.

Oracle Eğitim İçeriği

Oracle kategorisinde sunulan eğitimler teknolojinin birçok alanını etkileyen programlardır. Oracle eğitim içerikleri limitli olmamakla birlikte şunlardır:

Oracle Veri Tabanı

Oracle veri tabanı iş dünyası son derece önemlidir. Modern internet sitelerinin çoğu veri tabanlı hareket etmektedir. Büyük alışveriş siteleri, eğitim siteleri ve sosyal medya gibi sitelerin kendilerine ait özel veri tabanları mevcuttur. Veri tabanı uzmanı olduğunuz takdirde herhangi bir büyük projede ve web sitesinde yer alabilirsiniz.

Oracle E Ticaret Çözümleri

E ticaret sitelerinin altyapısını oluşturma, yönetme ve düzenleme amacıyla geliştirilmiş Oracle EBS sistemi, birçok e ticaret platformunun ihtiyaç duyduğu özellikleri barındırmaktadır. Oracle EBS içinde müşteri ilişkileri sistemi (CRM), şirket kaynak planlaması (ERP) ve tedarik zinciri yönetimi (SCM) gibi çeşitli programlar bulunmaktadır. Hepsi birlikte kurumsal kaynak paketini oluştururlar. Bu programların uzmanlığını sağlayan IT uzmanları ise e ticaret dünyasında her türlü kariyer alanından ilerleyebilirler. Oracle Orta Katman (Middleware) Oracle orta katman eğitimleri iş dünyasının arka planında kalan çeşitli teknolojileri ifade etmektedir. Bu teknolojiler bulut yazılımı, veri bütünlüğü, kimlik yönetimi, servis odaklı mimari, iş süreci yönetimi, şirket güvenliği ve web merkezi gibi çeşitli teknolojileri içermektedir. Bu teknolojiler direkt olarak öne çıkmasa da diğer teknolojilerin sağlam şekilde çalışması için ve bütünlüğü sağlamak amacıyla kullanılmaktadırlar.

Oracle Java

Java dünya üzerinde en yaygın kullanılan yazılım dillerinden bir tanesidir. Birçok farklı amaçla program geliştirmek için kullanıma uygundur. Java alanında kendinizi geliştirerek uzman bir yazılımcı olma yolunda ilerleyebilirsiniz.

Oracle Donanım (IT Infrastructure)

Oracle donanımları birçok açıdan IT altyapısını sağlamlaştırmak üzere kurulmuştur. Buna işletmelerin uygulamaları ve veri tabanı performansını optimize etmek, verileri korumak, maaliyetleri düşürmeyi sağlayan tasarlanmış sistemler ve depolama paketleri dahildir. Kuruluşlar bu sayede performanslarını geliştirir, yönetimi basitleştirir ve maliyetleri kısar.

Oracle JDEdwards (Oracle JDE)

Oracle JD Edwards finans, insan kaynakları, dağıtım, tüketim malları ve üretim sektörleri için ERP uygulamaları ve araçları sağlayan bulut tabanlı bir Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) çözümüdür.

Oracle Siebel

Siebel CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), servis sağlayıcıların satış, pazarlama ve müşteri hizmetlerini web, çağrı merkezi, saha hizmeti ve iş ortağı kanalları dahil olmak üzere tüm iletişim noktalarında yönetmesine, senkronize etmesine ve koordine etmesine olanak tanır.

Oracle Veri Ambarı

Veri ambarları çeşitli verilerin sorgulandığı ve analiz edildiği özel bir depodur. Veri tabanını yormayacak şekilde ayrı çalışır. Verileri doğru ve hızlı analiz etmek için veri ambarları geliştirilmiştir. Oracle veri ambarı eğitimi kullanıma açma, yapılandırma, güvenlik, ayarlama, ölçekleme, yedekleme ve onarım işlemlerini size öğretmek için bulunmaktadır. Bulut çözümleriyle beraber otomatikleştirme fırsatı da bulunmaktadır.

Oracle Büyük Veri

Büyük veri hacmi hızlıca artan ve çeşitlilik içeren verilerdir. Birden fazla ufak verinin bir araya gelmesi büyük veriler oluşabilir. Büyük veri denildiğinde akla gelen veri hacmi çok büyük olmalıdır. Geleneksel veri çözümleme ve yönetme programları büyük verilerle başa çıkamaz. Aynı zamanda büyük veri daha önce ulaşılamamış analizlere ulaşılmasını da sağlar. Büyük verileri işlenmesi ve çözümlenmesi için Oracle Büyük Veri eğitimlerini keşfedebilirsiniz.

Oracle Sanallaştırma

Teknolojinin en etkili olduğu yeni alanlardan birisi de sanal makinelerdir. Sanallaştırma yazılımları ile güvenli ve çok platformlu bir iş istasyonu kurabilirsiniz.

Oracle zor mu?

Oracle sahip olduğu çeşitlilikle göze korkutucu gelebilir. Ancak hedefinizden emin olduğunuz sürece kolayca öğrenebilirsiniz. Çeşitli teknolojileri ve çözümlerin hepsi birbirine bağlıdır. Yani birini öğrenirken diğerlerinde de gelişebilirsiniz. Bu da Oracle çözümlerinde toplu bir gelişme anlamına gelmektedir.

Oracle ücretli mi?

Oracle içerisinde birçok farklı program, yazılım dili ve teknoloji bulunmaktadır. Bunlardan bazıları ücretli iken bazıları ücretsizdir. Her bir eğitim içerisinde özel olarak gereken yazılımlar ve ücretleri belirtilir.

Oracle nerelerde kullanılır?

Oracle sunduğu çözümlerle kurumsal dünyada ihtiyaç duyulan teknolojiyi sağlamak amacıyla kullanılır. Bunlar veri tabanı, e ticaret çözümleri ve kurumsal çözümler olabilir.

Oracle ne iş yapar?

Oracle Microsoft’tan sonra gelen ikinci en büyük yazılım şirketidir. Küresel çapta kurumsal yazılım ve teknolojik hizmetler sunarlar.