Özet
Hedefler
Ön Koşullar
Hedef Kitle
Topics
Diğer Eğitimler

Bu eğitim, Microsoft 365 platformunun beş merkezi unsurunu kapsamaktadır - Microsoft Identity’nin uygulamaya konulması, Microsoft Graph ile çalışma, SharePoint’in kapsamını genişletme ve özelleştirme, Teams’i genişletme ve Office’i genişletme. Eğitimde öğrenciler, Microsoft Identity’yi nasıl uygulamaya koyacaklarını ve Microsoft Graph ile nasıl çalışacaklarını öğreneceklerdir. Öğrenciler ayrıca kullanıcı arayüzü unsurları (Adaptive Cards ve UI Fabric dahil), Entegrasyon Noktaları (Microsoft Teams, Office Eklentileri, SharePoint Framework, Eyleme Dönüştürülebilir Mesajlar dahil) ve iş yükü platformunun hedeflerinin belirlenmesi hakkında da bilgi sahibi olacaklardır. Microsoft Identity uygulamaya konulurken öğrenciler, bir uygulamanın kaydedilmesi, kimlik doğrulamanın uygulanması, izinlerin API kullanmak üzere yapılandırılması ve Microsoft Graph’e erişmek için bir servis oluşturulması gibi Microsoft Identity özelliklerini uygulamaya koymayı da öğreneceklerdir. Microsoft Graph ile çalışırken öğrenciler, kullanıcı verilerine nasıl erişildiğini öğrenecek, sorgu parametrelerini keşfedecek, grup yaşam döngüsünü yönetecek, dosyalara erişecek ve Microsoft Graph kullanarak ağ trafiğini optimize edecekler. SharePoint genişletilirken ve özelleştirilirken öğrenciler, SharePoint Framework web parçaları, uzantıları ve SPFx çözümünün nasıl paketlenip kurulduğunu öğrenecekler. Teams genişletilirkense öğrenciler Teams uygulamasının bileşenlerine, web kancalarına, sekmelere ve konuşma robotlarına bakabilecektir. Office genişletilirken öğrenciler, Office Eklentileri, görev panosu eklentileri, JavaScript API’leri, Office UI Fabric ve adaptif kartlar ile eyleme dönüştürülebilir mesajlar ile çalışacaktır.

Hedefler

 • Microsoft Identity’nin uygulamaya konulması

 • Microsoft Graph ile çalışma

 • İş yükü platformu hedeflerini belirleme

 • Microsoft Teams, Office Eklentileri ve SharePoint Framework dahil Entegrasyon Noktaları

Ön Koşullar

Bu eğitime katılmadan önce öğrenciler şunları bilmelidir:

 • Geliştirici olarak 1-2 yıl deneyim. Eğitimde, öğrencilerin kodlama yapmayı bildikleri ve REST API’leri, JSON, OAuth2, OData, OpenID Connect, Azure AD ve Microsoft hesapları dahil Microsoft kimlikleri, Azure AD B2C ve izin/muvafakat kavramları hakkında temel düzeyde bilgi sahibi oldukları varsayılmaktadır.

 • Öğrencilerin, yazılım geliştirmenin tüm aşamalarında Microsoft Teams, Office Eklentileri veya SharePoint Framework üzerinde çözüm geliştirme konusunda deneyim sahibi olması önerilir.

Hedef Kitle

Bu eğitime katılanlar, Microsoft 365 geliştirme platformuna veya Microsoft 365 Yardımcı Geliştirici sertifikasyon sınavına katılmaya ilgi gösteren kişilerdir. Öğrencilerin geliştirici olarak 1-2 yıllık deneyimi de olmalıdır. Eğitimde, öğrencilerin kodlama yapmayı bildikleri ve REST API’leri, JSON, OAuth2, OData, OpenID Connect, Azure AD ve Microsoft hesapları dahil Microsoft kimlikleri, Azure AD B2C ve izin/muvafakat kavramları hakkında temel düzeyde bilgi sahibi oldukları varsayılmaktadır.

Topics

 • Implement Microsoft Identity

 • Work with Microsoft Graph

 • Extend and Customize SharePoint

 • Extend Teams

 • Extend Office

Diğer Eğitimler

Microsoft Office
98 Eğitim Seti
Eğitimlere Dön